Nowy numer 20/2022 Archiwum

Katowice. W weekend spore utrudnienia na ul. Pszczyńskiej

Uwaga kierowcy: 23 i 24 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na drodze krajowej nr 86 (ul. Pszczyńska) w kierunku od Tychów do Katowic.

Weekend został wybrany nieprzypadkowo: aby kierowcy jak najmniej odczuli niedogodności. - Zmiana będzie polegać na zawężeniu do jednego pasa ruchu jezdni od skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu do wiaduktu nad ul. Kolistą - wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

Roboty naprawcze złego stanu nawierzchni będą prowadzone w sobotę 23.11.2019 na lewym pasie ruchu (pas szybki), natomiast w dniu kolejnym (niedziela) 24.11.2019 roboty będą prowadzone na prawym pasie ruchu (pas wolny).

Przypomnijmy, że cała inwestycja składa się z dwóch zasadniczych części. - Pierwsza z nich to budowa nowego bezkolizyjnego węzła dwóch dróg krajowych - ul. Pszczyńskiej (DK86) i ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) oraz rozbudowa ulicy Pszczyńskiej (DK86) od autostrady A4 do ul. Górniczego Stanu. Usprawnione zatem zostanie skomunikowanie ponadlokalne obszaru południowej części aglomeracji katowickiej z jej strefą centralną oraz miejskiego obszaru południowo-wschodniej części Katowic, w zakresie połączenia z drogami krajowymi oraz centrum miasta. Druga część obejmuje rozbudowę istniejącego dziś węzła drogowego ulicy Pszczyńskiej (DK 86) z ulicami 73 Pułku Piechoty, Karolinki, Kolistą, obsługującego ruch lokalny - mówi Bogusław Lowak, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Katowice.

Koszt całej inwestycji wynosi 247,5 mln zł, z czego aż 210 mln zł - to dofinansowanie pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Kompleksowa przebudowa tego węzła drogowego zakończy się w pierwszej połowie 2021 roku. Utrudnienia dla kierowców znacząco zmniejszą się w przyszłym roku, kiedy do użytku zostaną oddane pierwsze bezkolizyjne połączenia DK 86 z DK 81.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama