Nowy numer 49/2019 Archiwum

Grzegorz Matusiak: Na rozstrzygnięcia w sprawie aborcji trzeba cierpliwie poczekać

Na rozstrzygnięcia w sprawie aborcji trzeba cierpliwie poczekać - przekonywał w Radiu eM poseł Grzegorz Matusiak, członek sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Grzegorz Matusiak, poseł PiS   Grzegorz Matusiak, poseł PiS

Jak wyjaśnił poseł Grzegorz Matusiak, w poprzedniej kadencji nie było wystarczającej większości, także wśród posłów PiS, która poparłaby w sejmowej podkomisji, której był przewodniczącym, skuteczne prace nad społecznym projektem „Zatrzymaj aborcję”. Przewiduje on objęcie ochroną poczęte życie także dzieci ze zdiagnozowaną nieuleczalną chorobą. Poseł wyraził przekonanie, że temat wkrótce wróci w nowej komisji. Niebawem bowiem ma się odbyć posiedzenie komisji.

Obywatelskiego projektu nie obejmuje tzw. zasada dyskontynuacji, czyli zamknięcia prac nad ustawami, którymi Sejm nie zdążył zająć się w zakończonej kadencji. Dlatego projekt „Zatrzymaj aborcję” wciąż jest w pracach komisji.

Jednocześnie gość Radia eM zdecydowanie odciął się od poglądów nowej przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Magdaleny Biejat z Lewicy. W niedawnym wywiadzie mówiła: „płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków”. Po wyjaśnienie, dlaczego posłowie PiS poparli jej kandydaturę na przewodniczącą komisji, skierował do władz partii, które taką decyzję podjęły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama