Nowy numer 49/2019 Archiwum

Serce już nie jest głodne

„Ufność nieszczęśliwych nigdy nie zawiedzie” – to hasło na 3. Światowy Dzień Ubogich zaproponowane przez papieża Franciszka.

Zaufanie i serdeczność dają się odczuć, kiedy potrzebujący ustawiają się w kolejce po swój przydział „Zupy w Kato”. – Dzień dobry, co u pani słychać, dawno pani nie było – zagaduje Małgosia. – Dostałam pracę – odpowiada z dumą zagadnięta. Wolontariusze poznają już „stałych gości”, jak o nich mówią. Każdego potrafią scharakteryzować. – Dzięki nim nauczyliśmy się towarzyszenia, a nie oceniania – mówi Małgorzata Wiatr, jedna z koordynatorek „Zupy w Kato”.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama