Nowy numer 42/2021 Archiwum

Chorzów. Od dziś utrudnienia dla kierowców

Od godzin popołudniowych ostatni odcinek ul. 3 Maja będzie przejezdny tylko w jednym kierunku. Rozpoczyna się przebudowa tej ważnej dla miasta arterii.

Dzisiejsze zmiany w organizacji ruchu dotyczą odcinka przy granicy ze Świętochłowicami - od ul. Składowej do skrzyżowania w świętochłowickiej dzielnicy Piaśniki. - Droga będzie jednokierunkowa, z przejazdem tylko w kierunku Świętochłowic. Kierowcy jadący od Świętochłowic "w górę" ul. 3 Maja będą musieli skorzystać z objazdu ulicami Bytomską i Ślężan. Tam przekroczą granicę z Chorzowem i po przejechaniu ulicami Opolską i Składową wrócą na ul. 3 Maja - wyjaśniła Karolina Skórka, rzecznik prasowy chorzowskiego UM.

Zmiany na razie nie wpłyną na ruch kursującego tamtędy tramwaju. Do końca roku linia nr 11 będzie kursować bez zmian, później zostanie czasowo zawieszona.

 - To jedna z największych inwestycji drogowych w tym mieście - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. Jak zmieni się komfort mieszkańców?

Agata Nurek / Radio eM

Cały składający się z trzech etapów projekt szacowany jest na ok. 885 mln zł kosztów kwalifikowanych (ok. 1,1 mld zł brutto; przy ponad 560 mln zł unijnego dofinansowania). Zakłada remonty ok. 100 km torowisk, budowę ponad 20 km nowych linii oraz zakup 45 tramwajów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama