Nowy numer 45/2019 Archiwum

Będą nowe tory

Czy pociągi wrócą do Jastrzębia, największego miasta Europy Środkowej bez dostępu do kolei? I to w dodatku od razu z wybudowanym od zera połączeniem do Ostrawy? Na Śląsku pojawiają się ciekawe projekty kolejowe.

Należy do nich koncepcja Kolei Metropolitalnej, którą zamówiła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Wiele śląskich gmin zabiega o przywrócenie połączeń pasażerskich na nieużywanych od lat liniach. Wydaje się, że po wielkiej zapaści w latach 90. XX w. transport kolejowy na Śląsku łapie oddech.

Kolej na Jastrzębie

Ostatni pociąg pasażerski odjechał z Jastrzębia-Zdroju w 2001 roku. Większość torowisk została rozebrana, a nasypy kolejowe zarosły krzakami. Z czasem, żeby w ogóle na coś się jeszcze przydały, zaczęto na nich budować ścieżki rowerowe. W tym roku rząd zadeklarował, że pociągi wrócą do Jastrzębia. W jaki sposób?

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama