Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Katowice. Ostatnie godziny przed WADA 2019

Światowa Konferencja Antydopingowa WADA 2019 od wtorku w stolicy województwa. Swój udział zapowiedziało ponad 1700 delegatów z całego świata, ministrowie odpowiedzialni za sport, przedstawiciele MKOl.

Spotkanie odbywa się co 6 lat i w tym roku będzie wyjątkowe pod względem frekwencji. - Swój udział zapowiedziało zdecydowanie więcej osób niż w poprzednich edycjach - mówi Witold Bańka, minister sportu:

Marcin Iciek / Radio eM

Spotkania będą odbywać się w Międzynarodowym Kongresowym, w samym centrum Katowic. - Zostaną zaakceptowane nowe wytyczne dla sportowców, nowy kodeks antydopingowy. Nowe standardy będą wymuszały na narodowych agencjach antydopingowych dużo aktywniejsze podejście do kwestii edukacji i informacji. To tu, na Śląsku, w przeciągu tych kilku dni będzie się kształtowała polityka antydopingowa na najbliższe lata - zapowiada W. Bańka. Wśród wymienianych tematów pojawia się także kwestia Rosji i skandalu dopingowego. - Tutaj nie zapadną żadne decyzje, ale na pewno w kuluarach ten temat będzie bardzo mocno dyskutowany - przyznaje minister.

Radości z kolejnej tak dużej imprezy nie kryje prezydent Katowic Marcin Krupa.

Marcin Iciek / Radio eM

- Obecnie dobijamy do miliona odwiedzających rocznie. To jest sytuacja win-win - tłumaczy M. Krupa.

Światowa Konferencja Antydopingowa WADA 2019 jest również istotna z powodu nominacji W. Bańki na stanowisko prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej. - Gdyby ktoś 4 lata temu powiedział mi, świeżo upieczonemu ministrowi, że będę obejmował taką funkcję, i że do tego dojdzie w Katowicach, chyba bym się tylko zaśmiał - mówi szczerze minister. Witold Bańka stanowisko oficjalnie obejmie ostatniego dnia konferencji - 7 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama