Nowy numer 45/2019 Archiwum

Na początku będzie ciężko

Pozytywna informacja – oddział onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie będzie znowu działał. Czy to oznacza, że problemy placówki zostaną rozwiązane?

Oddział został zawieszony na trzy miesiące, ponieważ jego ordynator odszedł na emeryturę i nie zdołano znaleźć następcy. Teraz dyrektor ogłosił, że obowiązki przejmie dr Katarzyna Machnik, która pracowała już w tej jednostce. – Zaczynamy 1 grudnia, choć to niedziela. Będzie pełniony dyżur, na który mamy zapewnioną obsadę – poinformowała Karmen Czernia-Pokrywka, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. – Zgodziłam się, bo jest zespół, ludzie, którzy wiedzą, że na początku będzie ciężko. Ale chcą pracować i są oddani tej pracy. Poza tym pamiętałam o małych pacjentach. Oprócz profesjonalnego podejścia i profesjonalnego leczenia potrzebują drugiego domu na czas terapii, niejednokrotnie trwającego wiele miesięcy. Ten oddział w ich przekonaniu takim domem był i do tego nie sposób podejść bez emocji – mówiła dr Katarzyna Machnik, nowa ordynator.

Dostępne jest 29% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama