Nowy numer 03/2020 Archiwum

Park Śląski. Są zarzuty dla byłego prezesa

Były prezes Krzysztof O. usłyszał zarzut przyjęcia 100 tys. zł korzyści majątkowej. Mężczyzna swoją funkcję pełnił jedynie półtora miesiąca. Wcześniej aresztowano jednego z menadżerów spółki Marka P.

Do zatrzymania Krzysztofa O. doszło 17 października, jednak informacje na ten temat dopiero w czwartek rano podały prokuratura i policja.

Były prezes Parku Śląskiego usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. zł. - Mówi Marta Zawada-Dybek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach:

Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

Krzysztof O. pełnił swoją funkcję półtora miesiąca. Rada nadzorcza spółki WPKiW odwołała go z funkcji w czerwcu. W oświadczeniu przypomniano: "budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą parkowi", czyli rozpisanie przetargu na samochód hybrydowy z luksusowym wyposażeniem. Wówczas stanowisko stracił również wiceprezes spółki Marek Widuch.

To nie jedyne zatrzymania osób powiązanych ze spółką WPKiW. W maju tego roku policja zatrzymała menedżera Marka P. Miał powoływać się na wpływy w celu zawarcia umowy korzystnej dla przedsiębiorcy działającego na terenie Parku. Marek P. był wówczas kierownikiem projektu rewitalizacji - największej z dotychczasowych inwestycji realizowanych przy wsparciu unijnej inicjatywy finansowej Jessica. Policjanci podczas zatrzymania mężczyzny zabezpieczyli obszerny materiał dowodowy.

 Z ustaleń śledczych wynika, że Marek P i Krzysztof O. działali wspólnie i w porozumieniu. Marek P. po zatrzymaniu był aresztowany na trzy miesiące. Obecnie podejrzany Krzysztof O. jest tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama