Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tychy. Niewidomi i niedowidzący mogą lepiej poruszać się po mieście. Osiem kolejnych miejsc oznakowano systemem TOTUPOINT

W Tychach powstały specjalne punkty, które pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym w poruszaniu się po mieście.

Miasto sfinansowało osiem kolejnych punktów, w których miejsca użyteczności publicznej zostały oznakowane systemem TOTUPOINT.

- System opiera się na infrastrukturze zbudowanej ze znaczników elektronicznych. Są to urządzenia elektroniczne, wykonane w postaci niewielkich modułów i przeznaczone do rozmieszczania zarówno ma zewnątrz jak i wewnątrz budynków. To one przekazują informację do zamontowanych w laskach niewidomych aktywatorów. - Mówi Ewa Gruniok rzeczniczka tyskiego magistratu:

Dorota Moryc, prezes oddziału Polskiego Związku Niewidomych w Tychach uważa, że aplikacja posłuży także innym osobom:

Tychy są w Polsce drugim, po Łodzi, miastem najbardziej przyjaznym osobom niewidomym. Łódź ma w swojej przestrzeni 84 udźwiękowione punkty, Tychy 35.  W innych miastach znaczników jest po kilkanaście, lub w ogóle.

Tychy. Niewidomi i niedowidzący mogą lepiej poruszać się po mieście. Osiem kolejnych miejsc oznakowano systemem TOTUPOINT   System pomaga w odnalezieniu przystanku autobusowego i udostępnia treść rozkładu jazdy. FOTO /totupoint.pl
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama