Nowy numer 45/2019 Archiwum

Kościołotwórcze

O liniach w zeszycie i o tym, czego potrzebuje misjonarz, mówi ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej.

Marta Sudnik-Paluch: Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – ogłoszenie go to chyba naturalna konsekwencja tego, co cały czas powtarza Ojciec Święty, że misje są blisko nas i dla każdego.

Ks. Grzegorz Wita: Papież w „Evangelii gaudium”, czyli w swoim exposé, zaczął o tym mówić i ciągle do tego wraca. Mówi nieustannie o duszpasterstwie misyjnym. Posługuje się jednoznacznymi czasownikami: „zejść z kanapy”, „wychodzić”, „szukać”. I tym właśnie jest misja. Ale żeby wyjść do kogoś, trzeba mieć świadomość tego, co ja posiadam. Do czego chcę zaprosić. Papież w dokumentach związanych z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pisał już nie tylko o Kościele, który ma misję, ale który jest misją. Stąd hasło: „Ochrzczeni i posłani”. Jeśli ochrzczony – to posłany. Nie może być tylko ochrzczony albo tylko posłany. Misja zaczyna się od dynamiki wyjścia.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama