GN 2/2021 Archiwum

Katowice. Żywy Różaniec w sobotę na pielgrzymce

VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka "Żywego Różańca" i wspólnot maryjnych do katedry w Katowicach odbędzie się już w sobotę 12 października.

Już VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” i wspólnot maryjnych do katowickiej archikatedry odbędzie się w sobotę, 12 października 2019 r. Początek o 10.30.

Pielgrzymom towarzyszyć będą słowa papieża Franciszka: „Modlitwa to pierwsze »dzieło misyjne«, pierwsze, w które każdy chrześcijanin może i powinien się zaangażować”.

O 11.00 wspólnie rozważać będą tajemnice radosne różańca. O 12.00 Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Zapraszając do udziału w dorocznej pielgrzymce abp Skworc stwierdził m.in.: „Jestem przekonany, że wspólna modlitwa przez wstawiennictwo Królowej Różańca św. w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym będzie potwierdzeniem tego naszego zaangażowania w dzieło misyjne i jednocześnie wyrazem troski o Kościół w naszej Ojczyźnie i na całym świecie”.

Ponieważ pielgrzymka odbywa się w miesiącu misyjnym, jednym z gości będzie ks. dr Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych. Samochody osobowe będą mogły zatrzymać się na placu katedralnym. "Ponieważ trudno zapewnić wszystkim pielgrzymom miejsca siedzące w katedrze, prosimy o zabranie małych krzesełek turystycznych" - czytamy na stronie internetowej Żywego Różańca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama