Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rybnik. Prezydent zachęca do bicia rekordu frekwencji

Prezydent miasta rzucił wyzwanie swoim mieszkańcom, na oficjalnym profilu na portalu społecznościowym zachęca do wzięcia udziału w wyborach i do pobicia rekordu frekwencji w nadchodzącym głosowaniu.

Prezydent Kuczera zapowiedział wspólne świętowanie, jeżeli frekwencja wyborcza osiągnie poziom co najmniej 60 proc.

Wówczas przez dwa weekendy wejścia do wybranych miejskich instytucji będą za 1 zł. Weekend kulturalny to 26 i 27 października i weekend sportowy to 10 i 11 listopada w obiektach MOSIR Rybnik.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku w wyborach parlamentarnych  mieszkańcy Rybnika wykazali się frekwencją na poziomie 53,66, a w  2011 frekwencja była na poziomie 50,22 procent. Nie jest lepiej z aktywnością w wyborach samorządowych, w 2018 roku była ona na poziomie 49,75 procent, a w 2014 na poziomie 39,99 procent.

- Przed nami najważniejsze wybory od 30 lat, zadecydują o wizji naszego kraju na koleje lata. W tych wyborach zdecydujemy o tym, czy chcemy silnego sprawnego samorządu, czyli władzy jak najbliżej mieszkańców. Czy chcemy budowania społecznego zaufania w rożnych sferach życia - przekonuje Piotr Kuczera prezydent Rybnika. Na facebookowym profilu dodaje: "13 października głosujemy na rzecz Polski demokratycznej, wspierającej prawa człowieka, sprawiedliwość społeczną i ochronę klimatu".

Z podobnym apelem, zachętą do głosowania zwrócili się do swoich mieszkańców również prezydenci Warszawy, Gdańska, Poznania i Sosnowca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy