Nowy numer 2/2021 Archiwum

Katowice. Pieniądze na sport z ministerstwa

2,5 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki będzie przeznaczone na budowę hali sportowej przy IV LO.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen S. Maczka w Bogucicach w nowej hali sportowej pojawią się w przyszłym roku.

Będą tam odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, a popołudniami obiekt ma być dostępny dla mieszkańców.

Nowa hala ma 9 metrów wysokości i znalazło się w niej miejsce na boisko o wymiarach 44 na 24 m. Jest dostosowana do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. W środku powstaną trybuny na 260 miejsc siedzących. Budowę dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 2,5 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

- To bardzo duże środki dla budżetu Katowic, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne działania w obszarze sportu - podsumował prezydent Marcin Krupa. - Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę sportową to inwestycja w zdrowe, aktywne i przedsiębiorcze społeczeństwo. Właśnie dlatego staramy się wspierać szczególnie budowę obiektów przyszkolnych, w których zazwyczaj zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków. Jestem przekonany, że ta hala będzie dobrze służyła nie tylko uczniom, ale też wszystkim mieszkańcom Katowic - powiedział Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

To nie pierwsza inwestycja finansowana wspólnie przez miasto i ministerstwo. - Dzięki wsparciu ministra Witolda Bańki otrzymaliśmy w ostatnim czasie dofinansowanie do budowy hali sportowej przy ulicy Mikołowskiej. To teraz na pewno jedna z najlepszych w Katowicach. Została oddana do użytku pół roku temu i dzisiaj korzystają z niej uczniowie, kluby sportowe i mieszkańcy. Z kolei na adaptację obiektów Jantor II  otrzymaliśmy wsparcie w wysokości aż 3,3 mln zł. Lodowisko i sala gimnastyczna zostały ukończone miesiąc temu - wyliczał Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice. Pieniądze na sport z ministerstwa   Umowę podpisali minister Witold Bańka i prezydent Katowic Marcin Krupa.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama