GN 2/2021 Archiwum

Śląskie. Raport Confidence Index. Mieszkańcy regionu są zadowoleni z pracy, ale nie z zarobków

Ponad połowa Ślązaków jest zadowolona z warunków zatrudnienia, ale jedynie co czwartego pracownika satysfakcjonuje wypłata wynika z badań Confidence Index.

Eksperci podkreślają - dziś sytuacja na rynku pracy jest na tyle dobra, że to pracodawcy muszą głowić się nad tym jak zatrzymać pracowników. W jaki sposób próbują to robić? Tłumaczy dr Jarosław Wąsowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Część badanych zwróciła też uwagę na ograniczone możliwości rozwoju w obecnym miejscu zatrudnienia, niektórzy chcieliby pracować w bardziej etycznej firmie. By zatrzymać pracowników pracodawcy oferują w dzisiejszych czasach różnego rodzaju udogodnienia. - Przykładem jest branża IT - mówi Paulina Cius-Górska, rzeczniczka prasowa Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości:

Według badań śląskiego rynku pracy szukając zatrudnienia, najwięcej kandydatów zwróciłoby uwagę na dostęp do szkoleń, relacje z przełożonymi i innymi pracownikami oraz możliwość utrzymywania równowagi między pracą, a życiem prywatnym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama