Nowy numer 48/2020 Archiwum

Katowice. Zaproszenie na Święto Bierzmowanych

Święto Bierzmowanych z okazji liturgicznego wspomnienia patrona młodzieży - św. Stanisława Kostki - odbędzie w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę 21 września. Początek o 10.30.

Będzie to równocześnie uroczyste rozpoczęcie pracy formacyjnej w parafiach z młodzieżą po bierzmowaniu (zgodnie z zaleceniami II Synodu Archidiecezji Katowickiej). Do udziału w pielgrzymce oprócz bierzmowanych zaproszeni zostali ich rodzice i świadkowie bierzmowania.

W zaproszeniu na spotkanie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m.in.: „Po minionych wakacjach, już na progu nowego roku szkolnego, we wspólnocie archidiecezji, parafii i rodzin chcemy wspomnieć niedawne wydarzenie w Waszym życiu, którym było spotkanie z Duchem Świętym w sakramencie bierzmowania. Okazją do wspólnotowego wspominania tych »wielkich rzeczy, jakich dokonał Wszechmocny« (por. Łk 1, 49) będzie wspólne dziękczynienie za Ducha Świętego i Jego dary, które chcemy przeżyć podczas Archidiecezjalnego Święta Bierzmowanych, zaplanowanego na sobotę 21 września br. pod hasłem: »Młodzi, mocni Duchem«”.

Zobacz także: Abp W. Skworc: Święto Bierzmowanych przypomina nam o naszym bierzmowaniu

 

Na kolejnej stronie program spotkania.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama