Nowy numer 48/2020 Archiwum

Alfred Bujara: W sprawie handlu w niedziele rację miała Solidarność

- W sprawie handlu w niedziele rację miała Solidarność - mówił w Radiu eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność".

Alfred Bujara: W sprawie handlu w niedziele rację miała "Solidarność"
Radio eM

Szef S handlowców przytoczył dane GUS, z których wynika m.in., że w pierwszym półroczu zysk netto dużych sklepów wzrósł o 27 proc. rok do roku. Również małe sklepy odnotowały większe zyski. Jak tłumaczył Alfred Bujara, nie sprawdziły się czarne scenariusze prezentowane przez niektórych ekspertów krytykujących wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele.

Przewodniczący sekcji handlowców w Solidarności zwrócił uwagę, że również branży gastronomicznej zamknięcie sklepów w galeriach handlowych nie przeszkodziło w odnotowaniu lepszych wyników, choć raczej zyskały placówki poza galeriami.

Alfred Bujara przyznał, że zelżały ataki na niego i kierowaną przezeń związkową sekcję ze strony menedżerów sieci handlowych. Jednocześnie jednak – jak mówił – trwają starania, np. sieci Żabka, aby utrzymać handel w niedziele, nadając sobie status placówki pocztowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama