Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Chorzów. Lotto Memoriał Kamili Skolimowskiej po raz drugi na Stadionie Śląskim

To jedno z najważniejszych lekkoatletycznych wydarzeń na świecie. Dobrych emocji nie zabraknie - zapewnia marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Jubileuszowa 10. Edycja LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie się 14 września o godz. 16 w słynnym “Kotle Czarownic”. Bramy obiektu zostaną otwarte godzinę wcześniej. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. Od godz. 15 kibice będą mogli odwiedzić miasteczko lekkoatletyczne z wieloma atrakcjami dla całych rodzin. Jednymi z gwiazd 10. edycji memoriału będą ambasadorki wydarzenia Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic. - Na Stadionie Śląskim biega się świetnie. Cieszę się na samą myśl, że będę miała ponownie możliwości tutaj wystartować. Wierzę, że kolejny raz zwyciężę - mówi dwukrotna mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to impreza organizowana od 2009 roku. Poświęcona jest pamięci najmłodszej mistrzyni olimpijskiej. W dotychczasowych dziewięciu edycjach udział wzięło wielu znakomitych sportowców. Bez wątpienia największą gwiazdą był Usain Bolt - rekordzista świata w biegu na 100 metrów. - Cieszę się, że na Stadionie Śląskim znów zagoszczą najwspanialsi lekkoatleci świata, którzy z pewnością dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń sportowych - mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

W zeszłym roku na Stadionie Śląskim zgromadziło się 41 tys. fanów królowej sportu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy