Nowy numer 3/2021 Archiwum

Katowice. Nowoczesny oddział położnictwa i perinatologii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

Jest nowoczesny, świetnie wyposażony i działa już od kilu miesięcy, ale dopiero dziś pokazano go dziennikarzom. To oddział położnictwa i perinatologii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Ostatnie 4 miesiące były potrzebne najpierw na testy bez pacjentów, potem na zgranie personelu, aż po przyjecie pierwszych porodów. Teraz poza salami dla 25 pacjentek, pokojami do porodów jest też trakt operacyjny z prawdziwego zdarzenia - mówi prof. Izabela Ulman-Włodarz, kierownik oddziału położniczego:

Jest to jedno z niewielu miejsc w regionie, gdzie dziecko zaraz po porodzie ma zapewnioną najlepszą opiekę specjalistów, w tym kardiologów - mówi Ireneusz Ryszkiel zastępca dyrektora ds. lecznictwa w GCZD w Katowicach:

Oddział położniczy w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka zlokalizowany jest na poziomie 'O'. Jego budowa kosztowała ok. 14 mln złotych i została sfinansowana ze środków własnych szpitala oraz bankowego kredytu inwestycyjnego. Co ważne, z oddziałem współpracują najlepsi perinatolodzy i neonatolodzy w regionie, dzięki czemu noworodek z problemami ma zapewnioną fachową pomoc na miejscu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama