Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Piętno

Pufy z otwieranym siedziskiem i schowkiem w środku. Kotara z drewnianych koralików w drzwiach. „Śnieżący” i ciężkawy monitor z olbrzymim komputerem na dyskietki. To atrybuty miejsc, w których rodził się hip-hop.

Rap to muzyka, która wielu odpycha. W latach 90. XX wieku była dla młodych w Polsce, w tym na Śląsku, sposobem na bunt przeciwko rzeczywistości i jednocześnie pokazaniem zachodniego sznytu. Co ważne, polscy przedstawiciele gatunku nie przejmowali bezrefleksyjnie wszystkiego, co wiązało się w tym czasie z amerykańskim hip-hopem. To był raczej pretekst do wyrażenia frustracji, której źródło upatrywali w otaczającym ich świecie.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL