Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Nowy kościół w Bziu

Piękną świątynię zyskali mieszkańcy sołectwa należącego do Jastrzębia-Zdroju po ponad 70 latach spotykania się na Eucharystii w dawnej gospodzie. 14 września zostanie poświęcona.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła wyrósł na stoku wzgórza. Choć starania o pozwolenie na jego budowę ruszyły zaledwie 10 lat temu, jest już nie tylko gotowy, ale tonie w zieleni: wokół rośnie mnóstwo kwiatów i ozdobnych krzewów. Przyjezdni przyznają mieszkańcom Bzia Zameckiego, że wybudowali piękną świątynię. Mówią nawet, że wygląda jak bazylika.

W kościele jest około 350 miejsc siedzących. Na stojąco zmieści się w nim nawet do tysiąca osób.

W parafii mieszka około 3800 katolików. Liczba ludności szybko jednak rośnie, bo w Bziu i okolicach na potęgę budują domy młode rodziny. Nic dziwnego: ładnie tu, spokojnie, a samochodem w kilka minut można dojechać do centrum Jastrzębia.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL