Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ryanair tworzy bazę na lotnisku Katowice

W Katowice Airport w Pyrzowicach od przyszłego lata będzie stacjonować sześć samolotów linii Ryanair.

Ryanair ogłosił też 4 września w Katowicach, że od przyszłego sezonu letniego z Katowice Airport w Pyrzowicach jego samoloty będą latać na 18 trasach, w tym aż na 12 nowych.

Katowickie lotnisko w Pyrzowicach stanie się też wtedy bazą aż dla sześciu samolotów tej linii lotniczej.

Dotąd Katowice-Pyrzowice były bazą innych tanich linii - Wizz Air. Samoloty linii Ryanair, zamiast w Katowicach, stacjonowały w Krakowie-Balicach.

Dwa z samolotów Ryanair, dla których bazą staną się Katowice, będą obsługiwały regularne połączenia na 18 trasach. - Dodatkowo będziemy mieli w Katowicach aż cztery samoloty obsługujące loty czarterowe - zapowiedział 4 września na konferencji prasowej Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanair.

Plany linii Ryanair na lato 2020 przedstawił w Katowicach prezes Michael O'Leary. Marcin Iciek /Radio eM

Prezes Ryanair Michael O'Leary mówił na konferencji w Katowicach, że wiąże się to z nowymi miejscami pracy. Do obsługi każdego z tych samolotów trzeba zatrudnić po 30 osób. Poza tym większy ruch na lotnisku będzie generował nowe miejsca pracy w regionie.

Powstanie bazy w Katowicach da nowe miejsca pracy - co przyznaje prezes Katowice-Airport, Artur Tomasik. Marcin Iciek /Radio eM

Latem 2020 roku Ryanair uruchomi nowe trasy z Katowic do Bolonii, Brindisi, Katanii, Kolonii, Cork, Dortmundu, Goteborga, Kijowa, Manchesteru, Odessy, Oslo i Pafos.

Gdzie będzie można polecieć w nowym sezonie? O tym Michał Kaczmarzyk ze spółki Ryanair Sun. Marcin Iciek /Radio eM

Prezes Katowice Airport Artur Tomasik mówił na tej samej konferencji o aktualnie prowadzonych inwestycjach na pyrzowickim lotnisku. - Od dwóch tygodni trwa remont i modernizacja terminalu B. Musimy przeprowadzić te prace w sezonie zimowym - powiedział.

Artur Tomasik przeprosił pasażerów za niedogodności związane z tymi pracami. - Po rozbudowie terminal będzie miał przepustowość zwiększoną z 2 mln pasażerów, jak jest obecnie, do 4 mln - wyjaśnił.

Wśród innych, trwających też w Pyrzowicach prac, jest rozbudowa parkingu oraz płyt postojowych dla samolotów. Ta inwestycja również jest konieczna, ponieważ katowickie lotnisko stało się bazą dla ponad 30 samolotów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama