Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bańka: Dodatkowe 12,5 mln zł na kilka obiektów sportowych na terenie Śląska

Dodatkowe 12,5 mln zł na kilka obiektów sportowych na terenie Śląska zapowiedział w poniedziałek w Tychach minister sportu Witold Bańka, który wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim otworzył nową halę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach.

Bańka zapowiedział, że również na otwierany w poniedziałek obiekt zostanie przeznaczona dotacja resortu w wysokości 900 tys. zł.

Podkreślał, że inwestycja w sport dzieci młodzieży i inwestycja w rozwój infrastruktury sportowej to fundamenty, na których musi być zbudowany silny sport.

Zapewnił, że program rozwoju polskiej piłki nożnej jest "oczkiem w głowie" premiera, więc rząd chce bardzo mocno inwestować w rozwój infrastruktury sportowej.

"Jesteśmy na terenie obiektu, który jest właśnie przykładem takiej mądrej inwestycji i inwestowania w fundamenty - właśnie w sport dzieci młodzieży - mówił Bańka.

Justyna Stolfik-Binda/ Radio eM

Minister przypomniał, że w ramach programu rozwoju piłki nożnej budowa całorocznych obiektów - hal piłkarskich jest priorytetem i właśnie szczególnie w takie obiekty resort chce inwestować.

Bańka podał, że w latach 2016-19 ok. 2 mld 300 mln zł zostało przeznaczonych przez rząd PiS na dofinansowanie infrastruktury sportowej. Wsparcie uzyskało ok. 6 tys. obiektów - od otwartych stref aktywności, poprzez takie całoroczne obiekty piłkarskie.

"Takich inwestycji nigdy w historii Polski nie było, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury sportowej" - przekonywał. Zaznaczył, że na terenie województwa śląskiego dofinansowano rozwój infrastruktury sportowej w latach 2016-19 kwotą ponad 254 mln zł.

"Dzisiaj wraz z panem premierem mam przyjemność ogłosić kolejną transzę, około 12,5 mln zł na kilka obiektów na terenie na terenie Śląska" - powiedział Bańka.

"Jako resort sportu i turystyki inwestujemy w fundamenty, inwestujemy w dzieci młodzież, tak aby nasze pociechy miały gdzie trenować i rozwijać swoje pasje, żeby w perspektywie lat mogły wzmocnić także pierwszą drużynę GKS-u Tychy" - mówił minister, który pochodzi z tego miasta.

Jako ktoś, kto się urodził w Tychach wyrażał także nadzieję, że "niebawem GKS Tychy wróci do Ekstraklasy i będzie walczył o europejskie puchary z lepszym skutkiem, niż tegoroczne występy polskich drużyn".

"Myślę, że ten obiekt, na którym nasi najmłodsi będą trenować, przyczyni się też do tego, że pierwsza drużyna niebawem będzie wzmocniona przez przyszłe gwiazdy polskiej piłki" - dodał, spoglądając dzieci i młodzież z klubu, uczestniczących w uroczystości.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast