Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rybnik. Półmilionowy rowerzysta na bulwarach

500-tysięczny użytkownik przejechał dziś bulwarami nad Nacyną. Taką liczbę ok. 9.30 wskazał licznik ustawiony przy zjeździe pod most na ul. Kotucza.

Szczęśliwy, 500-tysięczny rowerzysta to Krzysztof, mieszkaniec dzielnicy Orzepowice. Jak sam mówi, jeździ tą trasą bardzo często, bo jest to szybki skrót do centrum miasta.

Pan Krzysztof odebrał z rąk prezydenta Rybnika Piotra Kuczery pakiet podarunkowy. Znalazły się w nim: zestaw praktycznych gadżetów sportowo-rekreacyjnych, karnet, obejmujący 10 wejść na pływalnię krytą MOSiR „Yntka”, a także dwa dwuosobowe zaproszenia na koncert w Teatrze Ziemi Rybnickiej oraz dwuosobowy miesięczny karnet na seanse w Dyskusyjnym Klubie Filmowym.

Instalacja monitorująca natężenie ruchu na biegnącej wzdłuż rzeki ścieżce zlicza rowerzystów i pieszych korzystających z przejazdu pod mostem na ul. Kotucza od dnia jego uruchomienia w październiku 2017 roku.

- Wygodna, oświetlona, poprowadzona z dala od ruchu samochodowego trasa pieszo-rowerowa wzdłuż Nacyny okazała się strzałem w dziesiątkę - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Sygnały, jakie płyną do mnie ze strony rybniczan, mówią wyraźnie, że mieszkańcy nie wyobrażają już sobie rowerowego Rybnika bez bulwarów. Droga wzdłuż Nacyny, łącząca Śródmieście z kilkoma dzielnicami miasta, służy wielu z nich jako dojazd do pracy, szkoły czy na zakupy, ale przede wszystkim jako doskonałe i bezpieczne miejsce do odpoczynku i rekreacji - dodaje prezydent.   

Rowerowo-pieszy szlak łączący park tematyczny z ulicą Rudzką to dopiero pierwsza część bulwarów wzdłuż Nacyny. Już wkrótce ruszą prace związane z poprowadzeniem trasy w drugą stronę, to znaczy od mostu na ul. Raciborskiej w kierunku południowych dzielnic miasta. Przygotowanie tego traktu dla mieszkańców jest jednym z priorytetów konsekwentnie realizowanej budowy sieci tras rowerowych w Rybniku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL