GN 38/2020 Archiwum

Chorzów. Kolejne spotkanie prezydenta w sprawie klubu piłkarskiego

Prezydent Andrzej Kotala spotkał się z wiceprezesem Ruchu Chorzów. Tematem rozmów było rosnące zadłużenie i sytuacja w spółce.

Publikujemy treść oświadczenia przesłanego przez Urząd Miasta w związku z sytuacją klubu piłkarskiego Ruch Chorzów:

"Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Chorzowie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Andrzeja Kotali z Wiceprezesem Ruchu Chorzów Marcinem Waszczukiem. Tematem rozmowy była trudna sytuacja w spółce. Prezydent potwierdził, że zgodnie z podpisaną na początku lipca umową, miasto jest gotowe wypłacić klubowi pierwszą transzę pieniędzy. Warunkiem jest jednak dostarczenie do Urzędu Miasta dokumentów potwierdzających wykonane świadczeń promocyjnych. Harmonogram wydarzeń opracowali pracownicy klubu Ruch Chorzów.

Prezydent zaapelował  do pozostałych akcjonariuszy o wsparcie finansowe dla Ruchu Chorzów. - To nie pierwszy raz, kiedy klub boryka się z poważnymi problemami. Mam jednak nadzieję, że i tym razem uda się znaleźć dobre rozwiązanie. Miasto wywiązuje się ze swoich poprzednich deklaracji, teraz jest czas, aby Ruchowi pomogli także pozostali, główni akcjonariusze - podkreślił Prezydent Andrzej Kotala".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama