GN 38/2020 Archiwum

Wybuch w kamienicy w Rudzie Śląskiej

Wybuch w kamienicy przy ulicy Wolności 110 wstrząsnął 19 lipca po południu Rudą Śląską. Wyleciały wszystkie szyby, a budynek ogarnął pożar. Są poszkodowani.

Eksplodował prawdopodobnie gaz. Dwie osoby są poszkodowane. Po jedną z nich lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Została przewieziona na siemianowicką oparzeniówkę. Druga z poszkodowanych osób trafiła do szpitala w Rudzie Śląskiej.

W momencie wybuchu w kamienicy wyleciały wszystkie szyby. Budynek ogarnęły płomienie. Osiem osób opuściło jednak gmach jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Wieczorem pożar był już opanowany. Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył budynek z użytkowania, mieszkańcom zapewniono noclegi. Na miejscu pojawił się też wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek:

Agnieszka Skrzypczyk/ Radio eM

W akcji brało udział 12 zastępów strażaków. Inspektor Nadzoru Budowlanego, nie dopuścił do użytkowania czterech mieszkań z uwagi na naruszoną konstrukcję stropu i dachu. To już kolejny wybuch gazu, do którego doszło w ostatnich tygodniach na Śląsku. W sobotę, 6 lipca, do tragicznego w skutkach wybuch gazu doszło w Bytomiu. W wyniku tego wypadku zginęła kobieta oraz jej dwie córki. Pisaliśmy o tym tutaj Wybuch gazu w Bytomiu. Zginęła kobieta i dwójka dzieci oraz Bytom: pierwsi mieszkańcy wrócą we wtorek do kamienicy zniszczonej przez wybuch gazu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama