Nowy numer 39/2020 Archiwum

Urząd Marszałkowski. Spotkanie w sprawie Parku Śląskiego bez efektów

Okrągły Stół w sprawie wycinki drzew na działce przyległej do Parku Śląskiego zorganizował marszałek województwa śląskiego. Zaproszonym nie udało się na razie wypracować porozumienia.

W spotkaniu wzięli m.in. marszałek Jakub Chełstowski, wojewoda Jarosław Wieczorek, wiceprezydent Chorzowa Mariola Roleder oraz przedstawiciele spółki Green Park Silesia. Uczestnicy przedstawili swoje stanowiska w sprawie Parku Śląskiego i zaistniałej sytuacji. Kolejne spotkanie - w sprawie konkretnych propozycji - miałoby się odbyć w przyszłym tygodniu.

Jedno z rozwiązań to "zamiana" działek - spółce mógłby być przedstawiony równie atrakcyjny, jednak nie budzący tylu wątpliwości grunt. Nie wiadomo jednak, kto miałby taką działkę wskazać. Miasto stoi na stanowisku, że to zadanie wojewody, ponieważ sprzedany teren należał do Skarbu Państwa. Wojewoda jest zdania, że to zadanie prezydenta Chorzowa, bo grunt leży w granicach miasta. Pojawiła się także opcja odkupienia terenu za tę samą cenę, za jaką został sprzedany.

- To nie jest decyzja zarządu tylko wspólników. Biznesu nie prowadzi się teoretycznie. Jeżeli do zarządu Green Park Silesia wpłynie taka propozycja to zarząd pochyli się nad nią i ją przeanalizuje. Jesteśmy poważną firmą - mówił Marek Klimek, rzecznik Green Park Silesia.

relacja Marcina Ićka, reportera radia eM

O propozycji prezydenta A. Kotali przeczytasz: Chorzów. Propozycja prezydenta A. Kotali

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama