Nowy numer 29/2019 Archiwum

Dać przestrzeń

Ojciec Tomasz Maniura, organizator wydarzenia w Kokotku, o tym, po co młodym na rekolekcjach smartfon.

Marta Sudnik-Paluch: Przyroda, namioty, pociąg, który dowozi uczestników na miejsce... Festiwal Życia na pierwszy rzut oka raczej przypomina wakacyjną imprezę muzyczną niż rekolekcje. Taki był cel?

o. Tomasz Maniura: Ale program, jakby mu się tak dokładnie przyjrzeć, jest typowy dla rekolekcji. Rozpoczynamy jutrznią, do południa jest konferencja, praca w grupach, warsztaty, Eucharystia czy nieustanna adoracja. Tylko trochę inny jest klimat. Staramy się, żeby to wszystko było trochę bardziej otwarte. Sprzyja temu przestrzeń, która daje poczucie wolności. Dodatkowo dzięki temu, że jest to wydarzenie w plenerze, może mieć dużo większą liczbę uczestników. Taki Kościół, duży i młody, zupełnie inaczej się przeżywa. No tak, zewnętrznie to rekolekcji nie przypomina, ale taki był cel. To daje szansę dotarcia do tych, którzy pozornie nie mają ochoty albo odwagi wybrać się na rekolekcje. To taka droga pośrodku.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL