Nowy numer 29/2019 Archiwum

Prace na wysokościach

Dach najważniejszej świątyni diecezji błyszczy srebrzyście w mocnym lipcowym słońcu. Zniknął stamtąd charakterystyczny zielonkawy kolor. Co się wydarzyło?

Od wiosny trwają prace na dachu katedry Chrystusa Króla. To nie, jak życzyliby sobie niektórzy, prace przygotowujące do podniesienia kopuły i wykonania jej według pierwotnych planów, ale wymiana pokrycia. – Kontynuujemy prace remontowo-konserwatorskie, których pierwszym etapem była renowacja elewacji. Kopuła także wymagała pilnej interwencji. To pierwszy tak poważny remont od jej powstania. Blacha, którą była obłożona, skorodowała, pod nią znajdowała się spróchniała więźba drewniana – tłumaczy ks. Łukasz Gaweł, proboszcz archikatedry. Na powierzchni ponad 1600 m kw. wymieniono prawie 7,2 tys. kg blachy.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL