Nowy numer 39/2020 Archiwum

Rybnik: Na kąpielisko Pniowiec w weekendy również liniami 3 i 46

Na kąpielisko Pniowiec, czyli jeden z bocznych zbiorników Zalewu Rybnickiego, można dostać się w letnie weekendy bez przesiadki także z odległych rybnickich dzielnic.

W roku szkolnym na Pniowiec można dostać się linią 43 ze Śródmieścia, z Maroka-Nowin i ze Smolnej. Teraz kursują tutaj bezpośrednio autobusy komunikacji miejskiej także z dalszych dzielnic. Wydłużone kursy nad zalew umożliwią bezpośrednie dotarcie amatorom wypoczynku z Niedobczyc, Zamysłowa czy Boguszowic.

- Kursy zostały tak pomyślane, by umożliwić dojazd na czas rozpoczęcia pracy ratowników oraz dogodny powrót - mówi Kazimierz Berger, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego. - Są też dodatkowe kursy w środku dnia. Dla wielu osób to udogodnienie: można na przykład zrobić zakupy rano i dopiero później wybrać się nad wodę, lub odwrotnie: rano się popluskać i nie trzeba siedzieć do wieczora.

Do końca wakacji we wszystkie weekendy bezpośrednio na Pniowiec można dojechać wybranymi kursami linii 3 (z Radlina, Niedobczyc i Zamysłowa) oraz 46 (z Boguszowic Osiedla, Boguszowic Starych, Rachowca i Ligockiej Kuźni).

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy znajdują się na stronie: ztz.rybnik.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama