Nowy numer 39/2020 Archiwum

Jerzy Polaczek: Konwencja programowa buduje wiarygodność PiS

- Konwencja programowa buduje wiarygodność PiS w oczach wyborców - przekonywał w Radiu eM poseł PiS Jerzy Polaczek. Trzydniowa konwencja Zjednoczonej Prawicy w Katowicach zakończyła się w niedzielę (7 lipca).

Jerzy Polaczek: Konwencja programowa buduje wiarygodność PiS (8.07.2019)
Radio eM

Jerzy Polaczek podkreślił, że w katowickiej konwencji wzięła udział rekordowa liczba nie tylko polityków, ale i ekspertów, a dyskusje - jego zdaniem - były bardzo rzeczowe. - Zjednoczona Prawica idzie do wyborów z konkretami - powiedział poseł. W tym kontekście przypomniał już obecnie wprowadzane programy, jak obniżenie podatku PIT czy rozszerzenie 500 Plus na każde dziecko.

Gość Radia eM zaznaczył, że w dalszym ciągu będzie kładziony nacisk na utrzymanie tempa inwestycji i cyfryzację różnych usług, co jest istotne zwłaszcza dla ludzi młodych. Przywołał wypowiedź prof. Krzysztofa Rybińskiego, który na konwencji mówił o potrzebie wzmożonych działań w związku z zagrożeniem demograficznym z powodu zbyt niskiej dzietności Polaków.

Zdaniem posła Jerzego Polaczka nie ma przeciwwskazań, żeby zrealizować postulat należącego do Zjednoczonej Prawicy Porozumienie Jarosława Gowina, by przenieść część urzędów centralnych z Warszawy do innych miast. Zwrócił przy tym uwagę, że trzeba dobrze oszacować koszty, także społeczne, takiego działania. Przypomniał, że w Katowicach już od wielu lat jest taka instytucja, czyli Wyższy Urząd Górniczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama