Nowy numer 04/2020 Archiwum

Chorzów. Wieczór Niebieskich Mistrzów z Antonim Piechniczkiem. Były trener wyróżniony

Antoni Piechniczek z honorowym obywatelstwem Chorzowa. Poinformowano o tym podczas wieczoru Niebieskich Mistrzów - imprezy przygotowanej dla fanów Ruchu Chorzów.

Na nowym Rynku Chorzowa świętowali dziś sympatycy Ruchu Chorzów. Podczas wieczoru Niebieskich Mistrzów władze miasta uroczyście poinformowały o nadaniu honorowego obywatelstwa trenerowi Antoniemu Piechniczkowi. Pochodzący z Chorzowa, związany z Ruchem, dwukrotny  trener naszej reprezentacji, obecnie mieszka w Wiśle. Mimo to wciąż sentymentalnie związany jest Chorzowem dlatego, jak mówił, nadanie mu honorowego obywatelstwa tego miasta,  to dla niego wielka chwila:

Rada Miasta w Chorzowie jednogłośnie podjęła decyzje o nadaniu honorowego obywatelstwa Antoniemu Piechniczkowi. Zdaniem Waldemara Kołodzieja przewodniczącego chorzowskiej Rady Miasta, trener  jak mało kto zasługuje na tytuł honorowego obywatela:

Dodaje zastępca prezydenta Chorzowa, Wiesław Ciężkowski.

Antoni Piechniczek jest ósmą osobą, której po 1989 roku nadano honorowe obywatelstwo Chorzowa. Tytuł odbierze 29 sierpnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama