Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dyrektor Teatru Rozrywki zostaje na stanowisku

Dyrektor chorzowskiego Teatru Rozrywki Aleksandra Gajewska zostaje na stanowisku. Zarząd województwa uchylił uchwałę o jej odwołaniu.

O pozostaniu Aleksandry Gajewskiej na stanowisku poinformował w poniedziałek 24 czerwca marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Powiedział, że zarząd województwa śląskiego uchylił swoją wcześniejszą uchwałę o odwołaniu dyrektor.

Aleksandra Gajewska została odwołana 4 czerwca po tym, jak jeden z regionalnych portali informacyjnych opublikował nagranie jej nieformalnej rozmowy z aktorem Jerzym Bończakiem. Rozmowa toczyła się przed konferencją prasową, gdy już były włączone mikrofony. Aktor użył w tej rozmowie niecenzuralnych określeń wobec pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

Po ujawnieniu zapisu tej rozmowy zarząd województwa śląskiego odwołał Aleksandrę Gajewską. Wiele środowisk, w tym aktorzy Teatru Rozrywki, zaangażowało się wtedy w jej obronę. Wskazywano, że w czasie tamtej rozmowy sama dyrektor zachowała się z klasą i próbowała powstrzymać swojego rozmówcę.

- Nie zmieniam zdania, to zachowanie było skandaliczne. W duchu dialogu rozmawialiśmy jednak o przyszłości teatru, a pani dyrektor złożyła oświadczenie, że jeśli sytuacja kiedykolwiek się powtórzy, gdyby nie potrafiła zapanować nad osobą, którą zatrudnia, złoży rezygnację z zajmowanej funkcji. W duchu troski o teatr zarząd uchylił uchwałę o odwołaniu pani dyrektor w oparciu o nasze ustalenia i dał jej drugą szansę - oświadczył marszałek Jakub Chełstowski.

Mówi marszałek Jakub Chełstowski. Radio eM

Aleksandra Gajewska jest także samorządowym politykiem. Z ramienia Platformy Obywatelskiej była w przeszłości wicemarszałkiem województwa śląskiego oraz radną sejmiku.

Mówi Aleksandra Gajewska. Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL