Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Katowice. Centralna procesja Bożego Ciała

W czwartek 20 czerwca ulicami Katowic przejdzie centralna procesja Bożego Ciała.

Procesję eucharystyczną poprzedzi Msza św. w kościele mariackim o 9.15, skąd po jej zakończeniu około 10.15 uczestnicy wyruszą do katedry Chrystusa Króla.

Procesja przejdzie ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki, a następnie ulicami Wita Stwosza i Powstańców. Po zakończeniu procesji około 12.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. pontyfikalna.

Zapraszając mieszkańców Katowic do udziału w procesji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „To kolejna okazja, aby publicznie, we wspólnocie żywego Kościoła składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za Jego eucharystyczną obecność pośród nas. Chcemy też w naszej wspólnocie wiary wynagradzać Bogu wszelkie bluźnierstwa, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w przestrzeni publicznej  i razem wołać: »Przepuść Panie, przepuść ludowi Twemu. A nie bądź na nas rozgniewany na wieki«”.

Arcybiskup dodał również: „Pamiętajmy, Eucharystia jest szczytem, do którego zmierza całe nasze życie, i źródłem, z którego czerpie moc nasze działanie i codzienne świadectwo o Chrystusie. Niech nas wspomaga spełniające się w Eucharystii zapewnienie: »A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata«”.

Do udziału w tej szczególnej modlitwie i manifestacji wiary abp Skworc zaprosił wszystkich mieszkańców śródmieścia Katowic: rodziny, wspólnoty, katolickie ruchy i stowarzyszenia, a także dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe i członków służby liturgicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy