Nowy numer 14/2020 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: media kreują dziś rzeczywistość

Media kreują rzeczywistość, niekoniecznie przekazując fakty - komentował doświadczenie piekarskiej pielgrzymki metropolita katowicki.

- Doświadczenie Kościoła pielgrzymującego, modlącego się, nie przystaje do obrazu Kościoła - rzeczywistości społecznej, który widzimy w mediach - stwierdził abp Skworc. Podkreślił, że pielgrzymka piekarska to nie tylko wielki meeting u Matki Bożej, ale wydarzenie duchowe. Piekary to wielki konfesjonał, na wzgórzu rozdano kilkadziesiąt tysięcy Komunii Świętej, a modlitwa za pielgrzymów trwa cały rok.

Abp Wiktor Skworc: Media kreują dziś rzeczywistość.
Radio eM

Wśród postulatów społecznych, które wybrzmiały w nauczaniu podczas Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, pojawił się problem pornografii i konieczności systemowej walki z tą deprawacją.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • wierny czytelnik
    31.05.2019 13:56
    Kto nie był niech przyjedzie za rok. Jedyne w swoim rodzaju rekolekcje, tylu modlących i nawracających się chłopów i jedna jedyna Matka Boża na wyniesionym obrazie. Przypomina, że możesz się nawrócić raz na zawsze, musisz tylko bardzo chcieć.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama