Nowy numer 39/2023 Archiwum

Tychy. Hospicjum Domowe św. Kaliksta I bez refundacji. Co na to NFZ?

Hospicjum Domowe św. Kaliksta I w Tychach bez kontraktu z NFZ. Po 25 latach działalności placówka nie dostała refundacji na pomoc pacjentom onkologicznym w ich domach. Podobnie jest z hospicyjną poradnią. NFZ uspokaja: sprawa jest w toku.

Pacjenci onkologiczni w Tychach mogą zostać bez opieki! Śląski oddział NFZ nie udzielił kontraktu na pomoc pacjentom w ramach hospicjum domowego. Dofinansowania nie dostała też poradnia mieszcząca się budynku Hospicjum Stacjonarnego im. św. Kaliksta I.  - Jesteśmy zaskoczeni takim obrotem sprawy - podkreśla Ilona Słomian, prezes tyskiego hospicjum:

 

Tychy. Hospicjum Domowe św. Kaliksta I bez refundacji. Co na to NFZ?   Hospicjum Domowe św. Kaliksta I w Tychach - bez kontraktu z NFZ-tem. Przemysław Kucharczak

Śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśnia, że nadal trwa procedura konkursowa. Teraz zarząd placówki może odwołać się od decyzji płatnika ws. kontraktu na działalność hospicjum domowego. - Nadal trwa postępowanie konkursowe, więc sprawa jest jeszcze w toku - mówi Małgorzata Doros, rzeczniczka śląskiego NFZ.

Tyskie hospicjum złożyło już odwołanie od decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia. Rozstrzygnięcie poznamy do końca maja.

Słuchaj więcej: Hospicjum w Tychach bez kontraktu z NFZ

O pracy wolontariuszy tyskiego hospicjum pisaliśmy w tekście Dom z widokiem.

Tychy. Hospicjum Domowe św. Kaliksta I bez refundacji. Co na to NFZ?   Hospicjum Domowe św. Kaliksta I w Tychach - bez kontraktu z NFZ-tem. Przemysław Kucharczak
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast