Nowy numer 24/2019 Archiwum

Poczułem się jak dziecko

Czas nadzwyczajnych łask – tak o peregrynacji Matki Bożej Kodeńskiej mówi o. Bartosz Madejski, proboszcz parafii na Koszutce.

Na świadectwa po tej krótkiej, ale bardzo intensywnej wizycie jeszcze przyjdzie pora. Matka Boża do Katowic przyjechała tylko na kilka dni. – Każde takie wydarzenie to czas, w którym dzieje się dużo dobra – mówi ojciec proboszcz. I wspomina poprzednią peregrynację relikwii Krzyża Świętego, podczas której jedna z uczestniczek rekolekcji doznała uzdrowienia i uniknęła kolejnej operacji na otwartym sercu. – To są dowody na to, że Pan Bóg działa – uśmiecha się o. Bartosz. – Wizyta Matki Bożej Kodeńskiej dla mnie i wielu parafian to przede wszystkim był czas spojrzenia na swoje dotychczasowe życie z Bożej perspektywy. Ja na moment, klęcząc przed Matką i powierzając Jej wszystko, poczułem się jak dziecko – przyznaje szczerze proboszcz.

Peregrynacja była nie tylko czasem bardzo intensywnym duchowo, ale również bogatym w możliwość zaangażowania. Parafianie mogli uczestniczyć we Mszach św. z kazaniem maryjnym, Różańcu, godzinkach czy specjalnej Mszy św. dla chorych. Oprócz tego każdy mógł się zapisać do straży honorowej lub zadeklarować nocne czuwanie.

Dostępne jest 26% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL