Nowy numer 42/2019 Archiwum

Lewitacja na torach

Biodegradowalny materiał, który zastąpi plastik? Takie rozwiązanie jest możliwe – co udowodniły start-upy podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

European Start-up Days na stałe weszły już do kongresowego kalendarza. W założeniu mają prezentować najbardziej innowacyjne pomysły. Są również miejscem, w którym młodzi innowatorzy dowiadują się, gdzie można szukać wsparcia dla swoich pomysłów oraz jak nawiązywać współpracę z firmami z dużo większym doświadczeniem na rynku. Elementem spotkania jest także konkurs Start-up Challenge. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba 300 projektów z całego świata.

Sześć najlepiej ocenionych przez jurorów miało szansę zaprezentować się szerszemu audytorium podczas EKG.

Jednym z budzących największe zainteresowanie projektów była firma MakeGrowLab. Podczas kongresu zaprezentowała ona Farmę SCOBY. Ta nazwa to skrót od słów Symbiotic Culture of Bacteria and Yeast (symbiotyczna kultura bakterii i drożdży). To w pełni biodegradowalny materiał, który sam rośnie. Nie ma zbyt dużych wymagań hodowlanych – wystarczy pojemnik. Tworzywo powstaje w wyniku fermentacji cukrów. Do jego produkcji nie potrzeba nawet energii słonecznej. Może być wykorzystany do produkcji opakowań.

Innym ciekawym pomysłem był Hyper Poland – zwycięzca w kategorii przemysłów tradycyjnych. To pomysł na stopniową implementację koncepcji hyperloop, który wykorzystuje istniejące tory kolejowe i pasywną lewitację magnetyczną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL