Nowy numer 04/2020 Archiwum

Pokój rodzinom!

Rozpoczęło się wielkie święto pokoleń. W programie jest mnóstwo wydarzeń.

Już 12. edycja Metropolitalnego Święta Rodziny rozpoczęła się 18 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Abp Wiktor Skworc zauważył, że „jedna z definicji Kościoła to »rodzina rodzin«”, i dziękował obecnym na sali rodzinom za „doświadczenie pokoju”, które dają. – Pokój jest nie tylko do konsumpcji, jest także do budowania i uczciwie trzeba powiedzieć, że pokój zależy od każdego z nas – zaznaczył. Wyjaśniał też hasło tegorocznej edycji: „Rodzina – wspólnota pokoju”.

– W rodzinie uczymy się pokoju. To jest ta podstawowa komórka społeczna, gdzie człowiek się humanizuje, czyli uczy się człowieczeństwa. A do natury człowieka nie należy wojna, tylko właśnie pokój – tłumaczył.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wyraziła radość z faktu, że co roku kolejne miejscowości regionu dołączają do obchodów. MŚR potrwa do połowy czerwca.

Program dostępny jest na: www.swieto-rodziny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama