Nowy numer 41/2019 Archiwum

Konrad Szymański: Polska w ważnych dla siebie sprawach w UE nie jest sama

- Polska w ważnych dla siebie sprawach w UE nie jest sama - mówił w Radiu eM Konrad Szymański, sekretarz stanu d/s europejskich w MSZ.

Konrad Szymański: Polska w UE nie jest sama (14.5.2019)
Radio eM

– Trzeba skoncentrować się na tym, co działa, co łączy i co przynosi sukces – mówił wiceminister d/s europejskich, odnosząc się do trwającej wewnątrz Unii Europejskiej dyskusji o jej przyszłości. Jak powiedział, na pewno fundamentem jest wspólny rynek, który dziś jest często podmywany przez lęk i protekcjonizm.

Co do reformy UE, minister Szymański powiedział, że dzisiaj musimy radzić sobie z takimi instytucjami, jakie mamy, czasem apelując o większą „kulturę konsensusu”.

Gość „Rozmowy poranka”, która odbyła się na trwającym w Katowicach Europejskim Kongresie Gospodarczym, odpierając zarzut opozycji, że Polska jest w UE izolowana, zwrócił uwagę na wspólne z innymi państwami inicjatywy. – W sprawie wspólnego rynku występujemy w gronie 17 państw, premier Morawiecki jest sygnatariuszem listu 17 premierów, to jest dla nas absolutnie kluczowe. Także w sprawie budżetu występujemy w gronie 15 państw, w koalicji, którą sami zbudowaliśmy – mówił Konrad Szymański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL