Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W sobotę święcenia kapłańskie w Katowicach

Święcenia prezbiteratu w katedrze w Katowicach przyjmie 11 maja dziewięciu diakonów.

Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 11 maja o 10.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc udzieli ich dziewięciu diakonom.

Jak zaznaczył abp Skworc w komunikacie odczytanym w parafiach archidiecezji katowickiej, kandydaci „ukończyli czas próby, okres studiów teologicznych i czas formacji. Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, wychowawcy i profesorowie z Wydziału Teologicznego, proboszczowie wraz ze wspólnotami parafialnym wydali o nich dobre świadectwo”.

Do udziału w uroczystości święceń metropolita katowicki zaprosił rodziny kandydatów i wszystkich diecezjan z parafii ich pochodzenia i praktyk duszpasterskich. Zaprosił również młodzież: służbę liturgiczną, członków ruchów i stowarzyszeń kościelnych.

Nowo wyświęceni księża zgodnie z wieloletnią tradycją zostaną przedstawieni Kościołowi katowickiemu podczas zbliżającej się pielgrzymki do Piekar Śląskich, która odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

Informując o zbliżających się święceniach, abp Skworc zaapelował równocześnie do diecezjan: „Wołajmy też wytrwale do Pana żniwa, aby posłał kolejnych robotników na swoje żniwo! By tak jak Piotr usłyszeli: »Pójdź za Mną«. Z pewnością wielu powołanych znajduje się w grupie tegorocznych maturzystów. Dlatego w tym czasie wspierajmy na modlitwie wszystkich zdających egzaminy maturalne, aby w dojrzały sposób rozeznali swoje życiowe powołanie, a powołani mieli odwagę pójść za głosem powołania”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy