Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Rodzina jest OK!

Z takim hasłem, kolorowymi balonami i transparentami pszczynianie wyszli na ulice swojego miasta. Młodzi oraz starsi, rodziny i pary − wszyscy przekonani o tym, że o miłości warto mówić głośno.

Pomimo niesprzyjającej pogody kilkaset osób wzięło udział w piątym Marszu dla Życia i Rodziny, który 3 maja ruszył sprzed kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Najpierw wzięli udział we Mszy św., a następnie przeszli w kierunku rynku. Tam dołączyli do festynu organizowanego przez parafię Wszystkich Świętych.

Idziemy razem

– Chcemy w radosny sposób pokazać wartość życia i rodziny − podkreśla ks. proboszcz Marek Brewko i dodaje, że to wydarzenie w dużej mierze organizowane jest przez świeckich. Jednym z jego inicjatorów jest Maciej Sporek. – Pierwszy raz trafiłem na tego typu marsz przypadkiem, będąc akurat w Krakowie. Bardzo spodobała mi się ta inicjatywa. Później dowiedziałem się, że jest to ogólnopolska akcja i razem ze znajomym Wojciechem Piechą zadzwoniłem do organizatora z Warszawy – opowiada Maciej o początkach i dodaje, że ideą marszu jest pokazanie, że jesteśmy wspólnotą.

Dostępne jest 29% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL