Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na obozie jest Bosko!

Odpoczniemy w niebie! − powtarzają za świętym Nauczycielem Młodych organizatorzy wakacyjnego wyjazdu. Udowadniają, że z takim patronem niemożliwe naprawdę nie istnieje.

Próba wiary

Taki sposób spędzania wakacji jako pierwszy zaproponował ksiądz Zenon Bonecki, który teraz jest na misjach w Zambii i także tam chce zaszczepić Bosko Przygodę. W Obozie św. Jana biorą udział dzieci z różnych środowisk, także z placówek zastępczych i domów dziecka. − Dzięki temu, że spędzają ten tydzień razem, jedne zyskują motywację do zmiany, a inne zaczynają doceniać to, co mają − tłumaczy Małgosia, która na co dzień jest wychowawcą w szkole i dodaje, że nie ma trudnych dzieci, tylko są dzieci z trudnościami, a to znaczna różnica.

Organizacja takich wakacji nie jest prostym wyzwaniem. Dla części dzieci wyjazd jest finansowany w całości. Aby zapewnić uczestnikom dodatkowe atrakcje i pokryć wszystkie koszty, wolontariusze przeprowadzają zbiórki i kiermasze. Pomagają im w tym także sponsorzy. − W zeszłym roku obóz był dla mnie największą próbą wiary. Wiedziałam, że musimy zebrać jeszcze 27 tysięcy złotych. Na krótko przed wyjazdem pieniędzy wciąż nie było, postanowiłam jednak się nie poddawać. Chciałam nawet wziąć kredyt − przyznaje Małgosia i dodaje, że prosiła Boga i św. Jana Bosko o pomoc. − Do dziś nie wiem, jak to się stało, ale w pewnym momencie przestałam liczyć środki na koncie i okazało się, że znalazło się na nim dokładnie tyle, ile potrzebowaliśmy − mówi pewna tego, że to wszystko może się udać tylko z pomocą nieba. Nietrudno przekonać się o tym, że choć takie wyjazdy są ogromem pracy dla całej kadry, to za każdym razem warto. − Bosko? − Dwa tygodnie realnego dobra, które naprawdę daje owoc − mówi o obozie Marta, która przez 6 lat była jego uczestniczką, a teraz jest wolontariuszką i jedną z wielu osób, które już nie wyobrażają sobie innego sposobu na spędzanie wakacji.

Więcej o inicjatywie na stronie www.obozswjanabosko.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama