Nowy numer 42/2021 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Módlcie się za waszych kapłanów

Módlcie się za waszych kapłanów - zachęcał w Wielki Czwartek na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki życzył wszystkim, aby zmartwychwstały Chrystus przyniósł pokój, radość i nadzieję.

Nawiązując do niedawnego pożaru katedry Notre Dame w Paryżu, abp Skworc zapowiedział, że zbierane podczas tegorocznej wielkoczwartkowej Mszy Krzyżma Świętego ofiary będą przekazane archidiecezji paryskiej na rzecz odbudowy katedry. Co roku w Wielki Czwartek księża w archidiecezji katowickiej zbierają pieniądze na różne cele. Metropolita zaapelował też, aby każda parafia przekazała w ramach tej zbiórki po 100 euro.

Abp Wiktor Skworc przypomniał też, że na koniec Mszy Krzyżma księża odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. Przy tej okazji życzył duchownym wytrwałości w realizacji tych przyrzeczeń.

Metropolita katowicki podkreślił bliskość z wiernymi Kościoła ewangelickiego, popierając ich postulat, aby Wielki Piątek był dniem wolnym od pracy.

Wszystkich wiernych zachęcił do udziału w obchodach Triduum Paschalnego, zwłaszcza w liturgii Wigilii Paschalnej. Życzył wszystkim pięknych świąt wielkanocnych. - Niech zmartwychwstały Chrystus przyniesie pokój, radość i nadzieję - powiedział abp Wiktor Skworc.

abp Wiktor Skworc: Módlcie się za waszych kapłanów
Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama