Nowy numer 42/2021 Archiwum

Katowice. W Wielki Czwartek Msza Krzyżma Świętego w katedrze

W czasie Mszy Krzyżma abp Wiktor Skworc pobłogosławi oleje, które będą później używane m.in. w czasie udzielania sakramentów.

W tej Mszy św. w katedrze bardzo licznie uczestniczą księża z całej archidiecezji, dla których Wielki Czwartek to szczególny dzień - pamiątka ustanowienia przez Jezusa zarówno Eucharystii, jak i sakramentu kapłaństwa. 

Msza Krzyżma Świętego w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się w Wielki Czwartek 18 kwietnia o 10.00. Będzie jej przewodniczył abp katowicki Wiktor Skworc. Uczestniczący w niej księża odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Zapraszając duchownych do uczestnictwa w tej Mszy św., abp Skworc napisał m.in.: "Przed nami Wielki Czwartek. W tym dniu, w duchowym klimacie Wieczernika pragniemy gromadzić się w katedrze Chrystusa Króla w wielkiej wspólnocie prezbiteratu. Chcemy doświadczyć kapłańskiej wspólnoty, podziękować Panu za moc Bożego Ducha i o tę moc prosić na nowo dla każdego z nas. Zgromadzimy się przy ołtarzu, do którego kiedyś przystąpiliśmy, by przyjąć święcenia prezbiteratu. W tym dniu każdy z nas postanowił wiernie pełnić urząd posługiwania kapłańskiego w stopniu prezbitera jako gorliwy współpracownik biskupów w kierowaniu ludem Bożym pod przewodnictwem Ducha Świętego. Chcemy to wspólnie potwierdzić i odnowić przyrzeczenia złożone w dniu święceń".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama