Nowy numer 22/2023 Archiwum

Katowice. Regionalny finał szkolnego Turnieju Debat Historycznych IPN. Jak dyskutować?

20 uczniów szkół średnich wystartowało w regionalnym finale szkolnego Turnieju Debat Historycznych IPN. Dyskusja toczyła się w murach VII Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach.

Regionalny finał szkolnego Turnieju Debat Historycznych IPN odbył się dziś w Katowicach. Szkolne drużyny walczyły o zwycięstwo i o przepustkę do ogólnopolskiego finału. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Zespołu Katolickich Szkół Ogólnokształcących w Katowicach.

Kacper Bronikowski i Jan Doromoniec z IV Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu zapewniają, że umiejętności, jakich uczą się podczas debat oksfordzkich, są bardzo przydatne w codziennym życiu:

Dzisiejszy finał miał miejsce w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Harcerzy Obrońców Katowic. Co, oprócz wiedzy historycznej, przydaje się finalistom? O tym Magdalena Duber ze śląskiego IPN:

Zbliżają się Święta Wielkanocne i spotkania z rodziną. Co robić, by wysoka temperatura sporu w życiu publicznym nie przenosiła się na rozmowy z najbliższymi? Zdaniem Krzysztofa Buły z krakowskiego Stowarzyszenia Krasomówców, omijanie drażliwych tematów nie jest jedynym wyjściem. Jak mówi, warto pogłębiać wiedzę, nie opierać swoich argumentów na emocjach, ale też nie bać się zmieniać własnej opinii:

- Warto nie przywiązywać się zanadto do własnej opinii, jeżeli chcemy się rozwijać - dodaje K. Buła, który nadzorował regionalny finał szkolnego Turnieju Debat Historycznych IPN w Katowicach. Dyskusje toczyło w nim 20 uczniów z Katowic, Chorzowa, Sosnowca i Mysłowic.

Jak unikać kłótni w dyskusji? Radzą też mieszkańcy Katowic:

Słuchaj też: Krzysztof Buła, Stowarzyszenie Krasomówców: Opierajmy dyskusję na merytoryce

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast