Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Last minute" dla maturzystów na Uniwersytecie Śląskim już po raz siódmy

Egzaminy dojrzałości zbliżają się wielkimi krokami. Dla uczniów to okazja, by powtórzyć sobie najważniejszy materiał.

Wydarzenie „Nocne powtórki dla maturzystów” jest organizowane po raz siódmy. W tym roku Uniwersytet Śląski zaprasza uczniów w dniach od 23 do 26 kwietnia. To nie jedyne zajęcia organizowane z myślą o abiturientach – w ofercie znajdują się trzy miesięczne lub półroczne kursy przygotowawcze.

Takie nocne szybkie powtórki do egzaminu za dr Magdaleną Piotrowską-Grot, koordynatorką Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, określić można „last minute”. Frekwencja jest wysoka i wynosi około 500-600 osób. Zajęcia dają możliwość lepszego przygotowania się do najważniejszego egzaminu na obu poziomach z języka polskiego i matematyki. Pozostałe oferowane przedmioty to: wiedza o społeczeństwie, biologia, chemia, historia.

Tematy tegorocznych zajęć częściowo podaje Agnieszka Wójtowicz-Zając, koordynatorka Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów. - Omówione zostaną zagadnienia dotyczące układu dokrewnego (biologia), samorządu terytorialnego (WOS), maturalne pewniaki na maturze z matematyki, czy poezja pokolenia 56 (język polski) - wymienia.

Tegoroczne matury, podobnie jak pozostałe egzaminy w szkołach, wiążą się z pytaniami o strajk nauczycieli. - Wspieramy i popieramy strajk nauczycieli. Uważamy, że to jest coś, co powinni zrobić i o to powinni teraz walczyć - komentuje sytuację w oświacie dr M. Piotrowska-Grot. Jeżeli matura odbędzie się w późniejszym terminie, Uniwersytet Śląski Maturzystów nie zwraca kosztów kursów. Za to rozważa zorganizowanie kolejnych nocnych warsztatów, tym razem jednak darmowych.

UŚM prowadzi szczegółową ewidencję wyników matur uczestników kursów. Na najwyższym poziomie są egzaminy z WOS-u i matematyki. - Wyniki z innych przedmiotów są o 25 procent wyższe niż średnia krajowa - zwraca uwagę dr M. Piotrowska-Grot.

Zapisy na kursy trwają w internecie. Polegają na wypisaniu formularza. Na „Nocne powtórki” można przyjść i wnieść opłatę na miejscu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy