Nowy numer 43/2020 Archiwum

Hashtag: dobre miejsce

Młodzież z Chorzowa tęskni za McDonaldem przy ul. Wolności. To żart? Bynajmniej. Miejska dżungla jest odpowiedzią na tę tęsknotę.

Nastoletni radni już testowali #Wolkę jako miejsce spotkań. – Nasi koledzy, którzy nie za bardzo mają gdzie się uczyć, mogą przyjść i za darmo – bez zamawiania posiłków czy kaw – posiedzieć. Tu nikt nie będzie na nich patrzył krzywym okiem, że zamawiają jedną herbatę na trzech, bo nie mają pieniędzy, a chcą razem posiedzieć w restauracji. Do #Wolki można przyjść, otworzyć książkę i pouczyć się, posłuchać muzyki czy spotkać z przyjaciółmi – przekonuje Konrad Krause, przewodniczący MRM.

Złapać dystans

Obecnie prowadzony jest konkurs na operatora kawiarenki. – Chcemy, by to miejsce żyło. Będziemy tu organizować wydarzenia promujące np. działania Młodzieżowej Rady Miasta. Mieliśmy koncert i warsztaty z beatboxu. W planach mamy np. wieczór gier planszowych – mówi Piotr Strusz. – Czekamy na młodzież, czyli tak od lat 17 do 35, bo to też jeszcze młodzież – śmieje się P. Duda.

Kawiarenka działa od środy do soboty. W środę i czwartek jest otwarta od godz. 13 do 20. W pozostałe dni od 14 do 21. W ofercie są darmowe kawa i herbata oraz wi-fi. – Chcemy, żeby młodzi mieli taką przestrzeń poza domem, gdzie mogą zebrać myśli, złapać dystans, bo z tym lepiej się myśli na temat własnej przyszłości – mówi Przemek.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama