Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rybnik. Chronimy dzieci przed LGBT

Rybnik. Oddolna odpowiedź na ofensywę ideologiczną środowisk LGBT, zagrażającą małoletnim.

W Rybniku, pod hasłem "Kochamy nasze dzieci i chronimy je", odbyło się spotkanie osób z tego miasta i okolic, zatroskanych o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Ta lokalna inicjatywa pojawiła się w reakcji na warszawską Deklarację LGBT+ i na naśladujące ją działania władz niektórych innych miast.

Około trzydziestu osób wysłuchało wykładów Kazimierza Przeszowskiego z Centrum Życia i Rodziny oraz Tymoteusza Zycha z Instytutu Ordo Iuris. Pierwszy z prelegentów przedstawił informacje na temat strategii lobby homoseksualnego względem młodego pokolenia na przykładzie ZHP. – Tolerancja nie jest już na topie. Teraz się mówi o akceptacji praktyk LGBT – zauważył Kazimierz Przeszowski, przytaczając szokujące przykłady ofensywy ideologicznej tego środowiska.

Dr Zych mówił o prawach rodziców w szkole, akcentując zapis w prawie oświatowym, który określa rolę szkoły jako wspomagającą wychowawczą rolę rodziny. Przypomniał, że w polskim ustroju nie ma żadnego „świeckiego państwa”, a dziedzictwo chrześcijańskie jest wpisane w polski system prawny.

Obecni na spotkaniu reprezentowali środowiska nauczycieli, dyrektorów szkół, pedagogów. Byli też przedstawiciele samorządów oraz ruchów i organizacji społecznych.

– Homolobby jest bardzo zorganizowane. My, rodzice i wychowawcy, nie możemy być wobec ich działań bierni. Naszym obowiązkiem jako rodziców jest zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci – mówi organizator spotkania Zbigniew Gańczorz.

Zebrani podpisali apel do samorządowców.

"Powodowani troską o dzieci i nie godząc się na deptanie konstytucyjnego prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami, wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec projektu wprowadzania Deklaracji LGBT+ w kolejnych miastach i gminach" – oświadczają jego sygnatariusze, wzywając władze samorządowe do podjęcia "wszelkich możliwych działań zapewniających ochronę dzieci i młodzieży przed demoralizującymi treściami w placówkach oświatowych". Domagają się także niezwłocznego wdrożenia programów kompleksowego wsparcia polskich rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama