GN 42/2019 Archiwum

Zebranie plenarne Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

W auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach odbyło się zebranie plenarne Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Przedstawił także skrótowo główne pola działalności Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Zauważył, że coraz bardziej pojawia się konieczność „systematycznej formacji małżeńsko-rodzinnej kapłanów oraz kandydatów do kapłaństwa”. Zwrócił także uwagę, że Wydział Duszpasterstwa Rodzin kładzie duży nacisk na to, by przygotowanie do sakramentu małżeństwa odbywało się według zatwierdzonych w archidiecezji katowickiej programów. – „Ślubuję Ci” to archidiecezjalny program przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Oprócz niego mamy jeszcze formę nadzwyczajną w postaci programu „Przed nami małżeństwo”, jak również przygotowanie odbywające się metodą dialogową prowadzone przez państwa Malickich oraz jeden program, który realizują w Katowicach dominikanie – mówił.

Ks. Brzezinka zauważył, że w ostatnich latach zwiększyła się ilość poradni małżeńsko-rodzinnych w diecezji. – Zwiększyła się także liczba doradców życia rodzinnego, którzy są bardzo dobrymi specjalistami w swojej dziedzinie – zauważył. Podkreślił, że jedną z trosk Wydziału Duszpasterstwa Rodzin jest także towarzyszenie związkom niesakramentalnym oraz wysunął propozycję diecezjalnego lub metropolitalnego synodu małżeństw i rodzin.

Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Katowickiej koordynuje działania poszczególnych wspólnot od 1998 r. Zrzesza 43 ruchy i stowarzyszenia działające na terenie archidiecezji katowickiej.

Zebranie plenarne Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

 

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama