Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zebranie plenarne Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

W auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach odbyło się zebranie plenarne Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Metropolita katowicki przekazał także członkom rady list intencyjny związany z organizacją XII Metropolitalnego Święta Rodziny oraz stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie świętowania niedzieli. – „Wzywamy i zachęcamy wszystkie parafie, ruchy i stowarzyszenia do aktywności na polu tworzenia oferty i przykładu przeżywania czasu niedzieli dla wspólnotowego i osobistego duchowego rozwoju”. Przypominając ten zapis zwracam się do wszystkich ruchów i stowarzyszeń katolickich archidiecezji katowickiej, wzywając do aktywnego, wytrwałego i twórczego realizowania tego apelu – mówił.

W spotkaniu wziął także udział bp Adam Wodarczyk, który jest odpowiedzialny za ruchy i stowarzyszenia na terenie archidiecezji katowickiej.

Obecni na auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego wysłuchali także konferencji ks. Zdzisława Brzezinki, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej, zatytułowanej „Towarzyszenie narzeczonym i rodzinom – stan aktualny i strategia na przyszłość”. Podczas przedłożenia zapoznał zgromadzonych z danymi statystycznymi dotyczącymi małżeństw i rodzin zamieszkujących zarówno archidiecezję katowicką, jak i diecezje sąsiednie.

Czytaj więcej na następnej stronie

Zebranie plenarne Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL